Варна

Варна — унікальний за своєю красою болгарське місто, який вважається третім за величиною містом Болгарії після Софії і Пловдива, розташований на території в 29 кв. км.

Варна розташувалася на березі моря, і історія свідчить, що колись вона була великим економічним і торговим центром всієї Болгарії. В даний час Варна та її околиці вважається популярним місцем відпочинку, який приваблює десятки тисяч туристів з різних куточків світу.

Основний місто-курорт на Чорному морі — Варна — ще і жвавий порт. Місцеві морські традиції сягають 6 століття до н.е., коли тут було грецьке поселення. Знахідки з Некрополіса виставлені в Археологічному музеї поряд з іншими експонатами його чудової колекції. У центрі міста є пішохідна площа, у якій розташовані опера і театр і звідки веде променад з магазинами та ресторанами. Влітку в Варну приїжджають оперні, театральні та балетні колективи з уявленнями, хоча тут і без цього є що подивитися: музеї, історичні пам’ятки та культурні події. Але після дня екскурсій туристи вважають за краще відпочивати на чудових тутешніх пляжах.

Варна (болг. Варна, лат. Odessus; з 20 грудня 1949 до 20 жовтня 1956 — Сталін) — портове місто і курорт в Болгарії. Місто є третім за чисельністю населення в Болгарії, великим культурним і фінансовим центром, а також важливим транспортним вузлом країни. Варна — найбільший порт Болгарії, є поромні з’єднання з Одесою, Портом Кавказ, Поті, Батумі і Стамбулом. Населення згідно з офіційними джерелами утримується 366 837 осіб (оцінка 2010 року), однак реально в місті проживають близько 600 000 жителів [1].

Варна розташована на північному сході країни недалеко від кордону з Румунією на Чорноморському узбережжі Болгарії. На захід від міста простягається довге озеро, в яке впадає річка Провадійська.

Клімат субтропічний. Середня температура січня +2 ° С, липня — +23 ° C, абсолютний мінімум температури — -24,3 ° С був зафіксовано 10 лютого 1929 року, абсолютний максимум — +41,4 ° C зареєстровано 10 липня 1928 року.
В околицях міста клімат підходить для вирощування середземноморських видів рослин, таких як гранат, яблуко, ківі, фінік, рис, лавровий лист.

У літній період температура води становить близько + 20 … + 30 ° C, в спекотні дні пісок на пляжах нагрівається до 65 ° C.

Середня висота хвиль в затоці Варни біля 61 см.

На північ від Варни знаходяться найбільші курорти: Святі Костянтин і Олена (кол. «Дружба»), Золоті піски і Албена.